FRAMO sport B.V. - Professioneel - Klantvriendelijk - Servicegericht

Op voorraad

Delivery time 1 - 2 werkdagen
Artikelcode
S7227
€ 153,04 Incl. tax
€ 140,40

Product Options:

mail Email naar een vriend
  • Veilig online winkelen
  • Betalen op factuur
Specificaties

Delta-Cast Elite polyester immobilisatieverband – 10 rollen

Delta-Cast Elite is een glasvezelvrij synthetisch gipsverband van polyester voor het aanleggen van rigide immobilisatieverbanden en spalken. Het elastische dragermateriaal volgt lichaamscontouren nauwkeurig, terwijl de sterke verbinding tussen de lagen voor een stabiele castconstructie zorgt.

Het gladde oppervlak, de zachte randen en het lage gewicht zijn ontwikkeld met het oog op een comfortabele toepassing en een prettig draaggevoel. U kiest op deze productpagina de gewenste kleur en afmeting. Iedere geselecteerde uitvoering wordt geleverd in een verpakking van 10 rollen.

  • Glasvezelvrij dragermateriaal van elastisch polyester
  • Voor rigide primaire en secundaire immobilisatie
  • Geschikt voor circulaire castverbanden en spalken
  • Goed modelleerbaar rond geprofileerde lichaamsdelen
  • Volgens Essity 100% röntgendoorlaatbaar
  • Niet vervaardigd met natuurrubberlatex
  • Verpakking van 10 rollen per gekozen uitvoering

Wat is Delta-Cast Elite?

Delta-Cast Elite is een professioneel polyester immobilisatieverband dat bestaat uit een elastisch polyester breisel met een wateractiveerbare polyurethaanhars. Na activering kunnen de afzonderlijke lagen worden gemodelleerd en met elkaar verbinden tot een rigide constructie.

Het materiaal rolt gelijkmatig af en helpt een nauw aansluitend verband rond lichaamscontouren aan te leggen. Dit is vooral praktisch bij anatomisch gevormde gebieden zoals de hiel, elleboog, pols en enkel. De uiteindelijke indicatie, laagopbouw, polstering en gewrichtsstand moeten altijd door een daarvoor opgeleide zorgprofessional worden bepaald.

Waarom kiezen voor Delta-Cast Elite?

Glasvezelvrij

Het dragermateriaal bestaat uit polyester en bevat geen glasvezels.

Nauwkeurig modelleerbaar

De elastische structuur ondersteunt een gelijkmatige aanleg rond complexe lichaamscontouren.

Rigide ondersteuning

De lagen verbinden met elkaar tot een stevige constructie voor professionele immobilisatie.

Glad oppervlak

Het gladde eindoppervlak draagt prettig en helpt onnodige wrijving langs kleding te beperken.

Toepassingen van dit synthetische gipsverband

Volgens fabrikant Essity kan Delta-Cast Elite worden gebruikt voor:

  • primaire immobilisatieverbanden;
  • secundaire immobilisatieverbanden;
  • rigide circulaire castverbanden;
  • het vervaardigen van rigide spalken;
  • afneembare spalkconstructies;
  • toepassingen binnen functionele immobilisatietechnieken.

Delta-Cast Elite wordt onder meer gebruikt binnen gipskamers, ziekenhuizen, orthopedische afdelingen en andere professionele zorgomgevingen. Het materiaal is niet bedoeld om zonder medische beoordeling of deskundige aanleg zelfstandig als behandeling te gebruiken.

Productspecificaties

Product Delta-Cast Elite
Producttype Synthetisch rigide immobilisatieverband
Dragermateriaal Elastisch polyester breisel, glasvezelvrij
Hars Wateractiveerbare polyurethaanhars
Ondersteuningsniveau Rigide immobilisatie
Kleuren op deze productpagina Rood, donkerblauw, paars, zwart en wit
Beschikbare breedtes 2,5 cm, 5 cm, 7,5 cm, 10 cm en 12,5 cm, afhankelijk van de gekozen kleur
Rollengte Meestal 3,6 meter; de witte uitvoering van 2,5 cm is 1,8 meter lang
Röntgendoorlaatbaarheid Volgens Essity 100% röntgendoorlaatbaar
Latexstatus Niet vervaardigd met natuurrubberlatex
Verpakking 10 rollen van dezelfde geselecteerde uitvoering
FRAMO-artikelcode S7227

Welke breedte kiest u?

De geschikte breedte hangt af van het lichaamsdeel, de benodigde stabiliteit, de gekozen applicatietechniek en het professionele behandelprotocol. Een smallere rol biedt doorgaans meer controle rond kleine gewrichten en uitgesproken lichaamscontouren. Met een bredere rol kunnen grotere oppervlakken efficiënter worden bedekt.

Breedte Praktische keuze-informatie
2,5 cm Speciale smalle witte uitvoering voor nauwkeurig werk op kleine oppervlakken.
5 cm Voor kleinere lichaamsdelen en nauwkeurige modellering rond contouren.
7,5 cm Veelzijdige tussenmaat voor verschillende extremiteiten en spalkconstructies.
10 cm Voor grotere oppervlakken en bredere castconstructies.
12,5 cm Brede uitvoering, op deze pagina vermeld in wit en donkerblauw.

Laat de definitieve breedte, laagopbouw en hoeveelheid materiaal altijd bepalen door de behandelend professional.

Uitvoeringen en fabrikantnummers

Onderstaande uitvoeringen staan voor deze configureerbare FRAMO-productpagina vermeld. Controleer bij het bestellen altijd de combinatie van kleur, rollengte en breedte.

Kleur Afmeting per rol Fabrikantnummer Verpakking
Rood3,6 m × 5 cm72275-0010 rollen
Rood3,6 m × 7,5 cm72275-0110 rollen
Rood3,6 m × 10 cm72275-0210 rollen
Donkerblauw3,6 m × 5 cm72276-0010 rollen
Donkerblauw3,6 m × 7,5 cm72276-0110 rollen
Donkerblauw3,6 m × 10 cm72276-0210 rollen
Donkerblauw3,6 m × 12,5 cm72276-0310 rollen
Paars3,6 m × 5 cm72277-0010 rollen
Paars3,6 m × 7,5 cm72277-0110 rollen
Paars3,6 m × 10 cm72277-0210 rollen
Zwart3,6 m × 5 cm72278-0010 rollen
Zwart3,6 m × 7,5 cm72278-0110 rollen
Zwart3,6 m × 10 cm72278-0210 rollen
Wit1,8 m × 2,5 cm72279-0410 rollen
Wit3,6 m × 5 cm72279-0010 rollen
Wit3,6 m × 7,5 cm72279-0110 rollen
Wit3,6 m × 10 cm72279-0210 rollen
Wit3,6 m × 12,5 cm72279-0310 rollen

Professionele verwerking

De polyurethaanhars van Delta-Cast Elite wordt met water geactiveerd. De actuele technische informatie van Essity noemt een watertemperatuur van circa 20 tot 25 °C en een open verwerkingstijd van ongeveer 3 tot 5 minuten.

Gebruik geschikte onderzoekshandschoenen en volg altijd de gebruiksaanwijzing van de geleverde verpakking. De behandelaar bepaalt de noodzakelijke huidbescherming, polstering, overlap, laagopbouw en uiteindelijke vorm van het verband.

De actuele technische Essity-productpagina noemt volledige materiaalbelastbaarheid na circa 20 minuten. Het Nederlandse productblad uit 2021 vermeldt 30 minuten. Vanwege dit verschil is de gebruiksaanwijzing op de daadwerkelijk geleverde verpakking altijd leidend.

Belangrijke veiligheidsinformatie

Volledige uitharding van het materiaal betekent niet automatisch dat de patiënt op het castverband mag staan of lopen. Belast het verband uitsluitend wanneer de behandelend arts of gipsverbandmeester daarvoor toestemming heeft gegeven.

Neem contact op met de gipskamer of behandelaar bij:

  • toenemende of aanhoudende pijn;
  • ernstige zwelling of een knellend gevoel;
  • tintelingen of verminderd gevoel;
  • verkleuring of koude vingers of tenen;
  • koorts in combinatie met een wond onder het verband;
  • een nat, gebroken, los of onvoldoende steunend castverband.

Steek geen voorwerpen onder het verband en pas een aangelegde cast niet zelf aan. Laat controle, aanpassing en verwijdering uitvoeren volgens de instructies van de behandelaar.

Veelgemaakte fouten bij de materiaalkeuze

Aandachtspunt Waarom dit belangrijk is
Automatisch de breedste rol kiezen Een te brede rol kan rond kleine gewrichten en sterke contouren minder nauwkeurig te modelleren zijn.
Onvoldoende polstering gebruiken De benodigde huidbescherming en drukverdeling moeten professioneel worden beoordeeld.
Materiaalharding verwarren met toestemming tot belasten Alleen de behandelaar kan bepalen of en wanneer een aangelegd verband mag worden belast.
Aannemen dat iedere cast waterbestendig is De waterbestendigheid van de totale constructie hangt ook af van de gebruikte onderkous en polstering.
Zelf een cast aanleggen of aanpassen Onjuiste spanning, gewrichtsstand of drukverdeling kan klachten en complicaties veroorzaken.

Vaak samen gebruikt met Delta-Cast Elite

Afhankelijk van de gekozen applicatietechniek kan dit polyester castverband worden gecombineerd met onderkous-, polster- en afwerkingsmateriaal.

Bekijk ook alle uitvoeringen binnen Delta-Cast Elite of vergelijk het overige spalk- en immobilisatiemateriaal.

Tip van Albert

Kies niet automatisch voor de breedste rol. Een smallere uitvoering geeft rond kleine gewrichten en uitgesproken lichaamscontouren vaak meer controle, terwijl een bredere rol efficiënter kan zijn op grotere oppervlakken. Stem de breedte altijd af op de anatomie, de gewenste laagopbouw en het professionele behandelprotocol. Advies van Albert Peters, productspecialist sportmedische producten bij FRAMO sport B.V.

Over het advies op deze pagina

FRAMO sport B.V. levert sinds 1982 sportmedische, orthopedische en praktijkgerichte producten. Deze productinformatie is samengesteld op basis van de actuele FRAMO-productgegevens en officiële technische informatie van fabrikant Essity.

Deze pagina bevat algemene productinformatie en vervangt geen diagnose, behandelplan of professionele instructie. Raadpleeg bij twijfel over indicatie, aanleg, materiaalallergie of belastbaarheid altijd de behandelend arts, gipsverbandmeester of andere bevoegde zorgprofessional.

Veelgestelde vragen over Delta-Cast Elite

1. Wat is Delta-Cast Elite?

Delta-Cast Elite is een glasvezelvrij, synthetisch immobilisatieverband van elastisch polyester met een wateractiveerbare polyurethaanhars. Het wordt gebruikt voor rigide circulaire castverbanden en spalken.

2. Voor welke toepassingen is Delta-Cast Elite bedoeld?

Volgens Essity is Delta-Cast Elite bedoeld voor primaire en secundaire immobilisatieverbanden, afneembare spalken en functionele immobilisatietechnieken. De indicatie en aanleg worden door een daarvoor opgeleide zorgprofessional bepaald.

3. Hoeveel rollen zitten er in een verpakking?

Elke gekozen uitvoering wordt geleverd als een verpakking van 10 rollen. De kleur, breedte en rollengte hangen af van de variant die u selecteert.

4. Welke afmeting moet ik kiezen?

De meeste varianten zijn 3,6 meter lang en verkrijgbaar in breedtes van 5, 7,5 of 10 cm. Donkerblauw en wit zijn daarnaast vermeld in 12,5 cm, terwijl wit ook verkrijgbaar is als 1,8 m × 2,5 cm. De zorgprofessional kiest de afmeting op basis van anatomie, indicatie en applicatietechniek.

5. Is Delta-Cast Elite hetzelfde als glasvezelgips?

Nee. Het dragermateriaal van Delta-Cast Elite bestaat uit polyester en niet uit glasvezel. Het blijft wel een rigide medisch immobilisatiemateriaal en is dus geen zacht of elastisch verband.

6. Hoe wordt Delta-Cast Elite geactiveerd?

Water activeert de polyurethaanhars. De actuele technische gegevens van Essity noemen een watertemperatuur van circa 20 tot 25 °C en een open verwerkingstijd van ongeveer 3 tot 5 minuten. Volg altijd de gebruiksaanwijzing op de geleverde verpakking.

7. Wanneer is Delta-Cast Elite volledig belastbaar?

De actuele technische productpagina van Essity vermeldt volledige belastbaarheid na circa 20 minuten, terwijl het Nederlandse productblad uit 2021 30 minuten noemt. Houd daarom de gebruiksaanwijzing van de geleverde verpakking aan. Materiaalharding betekent bovendien niet automatisch dat de patiënt erop mag staan of lopen; dat bepaalt de behandelaar.

8. Is Delta-Cast Elite röntgendoorlaatbaar?

Ja. Essity omschrijft Delta-Cast Elite als 100% röntgendoorlaatbaar. Dit ondersteunt het maken van controlebeelden door het castmateriaal; de zorgprofessional bepaalt welke beeldvorming noodzakelijk is.

9. Bevat Delta-Cast Elite latex?

Het Nederlandse Essity-productblad noemt Delta-Cast Elite latexvrij en de actuele Duitse productpagina vermeldt dat het niet met natuurrubberlatex is vervaardigd. Controleer bij een bekende materiaalallergie altijd de actuele verpakking en bespreek het gebruik vooraf met de behandelaar.

10. Bij welke klachten moet contact worden opgenomen met een behandelaar?

Neem direct contact op met de gipskamer of behandelaar bij toenemende pijn, ernstige zwelling, tintelingen, verminderd gevoel, verkleuring of koude vingers of tenen, koorts bij een wond, of wanneer het castverband nat, gebroken of onvoldoende steunend is geworden. Pas het verband niet zelf aan en verwijder het niet zonder instructie.

Delta-Cast Elite bestellen bij FRAMO

Selecteer bovenaan de productpagina de gewenste kleur en afmeting. Controleer uw keuze zorgvuldig voordat u het product aan de winkelwagen toevoegt. Bestel eenvoudig online met lage verzendkosten (€2,95). Bij bestellingen vanaf €75,- ex btw betaalt u geen verzendkosten.

Meer informatie
Naam product Delta-Cast Elite polyester immobilisatieverband – 10 rollen
Artikelcode S7227
Levertijd 1 - 2 werkdagen
Bezorgen & Betalen

Bezorgen en Retour

Staat u vraag er niet bij? Bekijk dan ons uitgebreide overzicht: Bestellen, Betalen, Verzenden en bezorgen, Afhalen, Reparatie en service, Retourneren, Ruilen of neemcontactmet ons op.

minus minus Wanneer heb ik mijn bestelling in huis?

Wij versturen uw bestelling via PostNL pakketservice. Ons magazijn bevat een ruime voorraad aan producten.

Wij doen ons uiterste best om uw bestelling nog dezelfde dag te versturen. Toch komt het wel eens voor dat er een product tijdelijk niet op voorraad is. Mocht dit zo zijn, laten wij u dit direct weten en zullen wij het product meteen bestellen.

minus minus Kan ik mijn bestelling ook afhalen?

Ja, u kunt uw bestelling GRATIS afhalen aan ’t Holland 5, 6921 GX te Duiven.

Daarnaast kunt u uw bestelling ook laten bezorgen bij een PostNL afhaalpunt bij u in de buurt. Zo bepaalt u zelf waar en wanneer u het pakket wilt ophalen. U moet dit wel binnen 7 dagen doen, anders gaat het retour afzender. Tijdens het bestelproces krijgt u vanzelf de mogelijkheid om uw bestelling af te halen bij een PostNL afhaalpunt. Het systeem selecteert de dichtstbijzijnde afhaalpunten vanaf de postcode van het door u opgegeven afleveradres. Vergeet bij het afhalen niet uw legitimatiebewijs, de servicebalie medewerker kan u hierom vragen. De meeste producten kunt u binnen twee dagen al afhalen.

minus minus Wat zijn de bezorgkosten?

Verzendkosten, helaas ontkomen wij er niet aan, ook wij moeten de kosten voor het verpakken en versturen van de producten betalen.

FRAMO sport B.V. berekent GEEN verzendkosten voor leveringen vanaf € 150,00 exclusief btw binnen Nederland en België.

Voor zendingen binnen Nederland berekenen wij €7,00 exclusief btw (€8,47 incl. btw), bestellingen boven €150,00 exclusief btw worden GRATIS verzonden.

Voor zendingen naar België berekenen wij €9,00 exclusief btw (€10,89 incl. btw), bestellingen boven €150,00 exclusief btw worden GRATIS verzonden.

Wij rekenen GEEN extra kleine order toeslagen, of toeslagen voor zendingen naar de Waddeneilanden- en of het buitenland.

minus minus Mag ik mijn bestelling retourneren?

Retourneren is geen probleem, maar voorkom onnodige teleurstellingen

Heeft u een verkeerd product besteld, bent u niet tevreden of is er onverhoopt iets stuk?

Neem eerst contact met ons op. Dit kan telefonisch of via email. Het artikel of product kunt u altijd binnen 14 dagen op eigen kosten terugsturen. Zorg er wel altijd voor dat het product goed verpakt is om beschadigingen te voorkomen.

Na ontvangst van de geretourneerde goederen zullen wij binnen 14 dagen het aankoopbedrag minus de order- en of verzendkosten terugstorten op uw bankrekening.

Lees hier meer over retourneren van producten.
minus minus Welke betaalmogelijkheden heb ik?

FRAMO sport B.V. accepteert diverse betaalmethoden. Zo kunt u kiezen voor iDEAL betaling, vooruitbetaling of op factuur (alleen zakelijke klanten).

iDEAL betalingen en bestellingen van zakelijke klanten op factuur worden direct verwerkt. Een vooruitbetaling kan snel gaan, u ontvangt van ons een proforma factuur. Zodra wij uw betaling hebben ontvangen hebben, wordt uw bestelling direct verzonden.

Factuur betalen mogelijk

Voor zakelijke klanten bieden wij de mogelijkheid om op factuur te betalen.Alsjeblieftcontactmet ons op.

Payments from abroad

Buitenlandse klanten kunnen gebruik maken van de volgende betaalmogelijkheden:

Bancontact / Mister Cash- België - Belgium

V PAY - Duitsland - Germany

Vooruitbetaling - Vorauszahlung - Pay in front - Alle landen - All countries

Beoordelingen
Bedrijfspand FRAMO sport B.V.Bedrijfspand FRAMO sport B.V.

Bestelling afhalen in ons magazijn

Het is mogelijk om uw bestelling af te halen in ons magazijn. Kiest u voor afhalen, dan zorgen wij ervoor dat uw bestelling op het gewenste moment voor u klaarstaat.

Zodra uw bestelling gereed is, ontvangt u van ons bericht en helpen onze medewerkers u graag verder.

Heeft u speciale wensen of wilt u de afhaaltijd wijzigen? Neem dan gerust contact met ons op via info@framo.nl. Wij denken graag met u mee.

Close in 's
Bezig met laden...